„Dostupnost našich služeb 24/7 je základní hodnota našeho poslání. Včasným přesunutím služeb plně do režimu Homeoffice chráníme naše zaměstnance a jejich rodiny. Zachováváme plnou funkčnost všech našich služeb a všichni zákazníci se na nás mohou dále obracet na všech tradičních linkách a kontaktech. Jsem pyšný na všechny kolegy z našich centrál v Praze a Olomouci, kteří každým dnem potvrzují, jak kvalitně jsme na krizové momenty připraveni. Moc jim za toto děkuji. Přesun na homeoffice proběhl po testu 100% provozu z domova ve dnech 10. – 11.3.

Kapacity ještě před zahájením plošné karantény prověřil zátěžový test. „Jsme připravení pomáhat našim klientům 24 hodin a sedm dní v týdnu. Právě teď je důležité nenechat lidi na pochybách, o samotě se svým problémem. Naši lidé jsou připravení pomoct,“ uvedl ke krizovému scénáři Vladimír Fuchs, generální ředitel Europ Assistance.

Europ Assistance ročně vyřeší přes milion telefonátů, to znamená v přepočtu přes 2700 denně. Na možné krizové scénáře se společnost připravuje dlouhodobě a díky připraveným plánům se zaměstnanci adaptovali v rekordním čase. Ve druhém březnovém týdnu otestovalo celkem 150 lidí již připravenou funkčnost systému, při kterém potřeby klientů jsou vyřizovány z domova. Během dvou dní zvládli odbavit na 5000 telefonních hovorů a vyřešit na 1800 jednotlivých případů.

Reagovali jsme okamžitě, když začalo být jasné, že se situace v České republice nezlepšuje. Naší prioritou je zajistit do budoucna v jakékoliv situaci, aby naši klienti ani na okamžik nezůstali sami bez pomoci a aby nedošlo k výpadku služeb zejména v situacích, kdy by je mohli potřebovat ve zvýšené míře. To se nám daří,“ shrnuje Lenka Sedláková, Chief operations officer společnosti.