Patrik Le Giang uraz na Bali

Fotbalový brankář Bohemians Praha 1905 Patrik Le Giang měl letos v červnu nehodu při jízdě na skútru, při které si zlomil klíční kost.

Událost se přihodila při jeho pobytu na Bali. Protože mu lékaři doporučili operaci a souhlasili s tím, aby proběhla až po přesunu do České republiky, bylo třeba zajistit rychlý transport domů.

Jaká byla jeho zkušenost s asistenční službou?

Jak k nehodě došlo?
Přesouvali jsme se po Bali, zničehonic se na asfaltce objevil úsek, na kterém byl písek se štěrkem. Asi vypadly z korby nějakého náklaďáku. Dostal jsem smyk. Já jsem utrpěl nejvážnější zranění, kamarádům se naštěstí nic vážného nestalo. Byl to paradox: jel jsem pomalu, po rovné cestě, daleko široko nikdo nebyl. Bohužel se to stalo ve stejný den, kdy Bohemka oznámila můj příchod.

Jak jste byl spokojen s průběhem objednání asistenční služby? Proběhlo vše podle vašeho očekávání, nebo vás něco překvapilo?
Byl jsem maximálně spokojen, vše nabralo rychlý spád a v podstatě druhý den jsem letěl do Prahy, kde mne na letišti čekala sanitka a odvezla mne do nemocnice na Františku. V době přesunu a letu bylo o mne maximálně postaráno a velmi mi to pomohlo v situaci, kterou jsem prožíval.

Jak jste vnímal to, že jste v okamžiku události na Bali a jste odkázán pouze na asistenci na mobilu? Jaký byl přístup v místní nemocnici?
Problém byl dovolat se z Bali (předvolba totiž nefungovala), tak jsem vše řešil po e-mailu a díky připojení na wi-fi. Časový posun byl šest hodin, tímto chci pochválit vaši službu a koordinátorku, že i v nočních hodinách reagovala pohotově. Z toho jsem byl příjemně překvapený. Přístup byl skvělý, i vyřízení bylo na vysoké úrovni. V Praze mám svého sportovního lékaře, který mne před rokem již operoval, a protože mu důvěřuji, chtěl jsem, aby mne opět operoval on.

Jak probíhala rekonvalescence po takto těžkém úrazu?

Předpokládaná doba léčby byla asi tři měsíce, než budu moci zase chytat. Po pěti týdnech jsem se již ocitl v bráně a začal trénovat v plné zátěži.

V té době byla pro mne důležitá víra v rychlé uzdravení, abych mohl co nejdříve nastoupit do zápasu.

Patrik Le Giang je fotbalový brankář, který začínal ve Fiľakově na Slovensku, v 15 letech přestoupil do Žiliny, ve 23 letech přesídlil do České republiky. Je to také bývalý reprezentant mládeže za Slovensko. U nás se vypracoval až do prvoligové Bohemky.